Geleneksel 20. Pilav Günü

0
358

Bursa Yıldırım Beyazıt Liseliler, okulumuzda eğitim gören kişileri yıllar sonra bir araya getirerek birlik ve beraberliğin devamınısağlama üzere Geleneksel 20. Pilav Günü’nde buluştular. Okulumuz bahçesinde düzenlenen etkinliğe ilgi büyüktü. Uludağ Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Yusuf ULCAY, Yıldırım Kaymakamımız Mehmet Aydın, Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali, AKP Yıldırım İlçe Başkanı Hüdai Yazıcı, CHP İl Başkanı Zafer Yıldız, CHP İlçe Başkanı Güner Aklan, MHP Yıldırım İlçe Başkanı Erkan Subaşı ve MHP Bursa İlBaşkan Yardımcısı Recep Yıldırım katıldılar.

Pilav Günü, Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı’nın ardından Mehteran Gösterisi ile başladı. Ardından Dernek Başkanımız İsmail Gümüş Derneğimiz, Pilav Günü ve projlerimizle ilgili bilgiler verdi. Dernek Başkanımızdan sonra Okul Müdürümüz Arif Ataç okulumuz ve mezunları ile bilgiler vererek benzer etkinliklerin okula olan aidiyeti artırdığını ve bu tür etkinliklerin okulumuz başta olmak üzere ilçemize katacağı faydalardan bahsetti. Okul Müdürümüzün ardından Kaymakamımız Mehmet Aydın kürsüye çıkarak okulumuzun ve derneğimizin ilçemize getireceği faydaların potansiyeli hakkında konuştu. Kaymakamlık olarak etkinlik ve projelerizi desteklediklerini kaydetti. Kaymakamımız ardından kürsüye çıkan Yıldırım Belediye Başkanımız İsmail Hakkı Edebali ilçemizin değerlerinden bahsederek, okulumuzun ve derneğimizinde ilçemizin önde gelen değerlerinden olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından Dernek Kurucularımız, Nur Yücel, Halit Acar, Harun Aker, Metin Olçum, Akın Polat Carban, Nazmi Bektaş, İlknur Özcan, Akif Şentaburlar, Erdoğan Gökçe (Eşi Fatma Belgin Gökçe), Abdullah Dilmenler ve katkılarından dolayı eski Dernek Başkanımız Gülten Üstünkaya Kaçmaz ile Okul Müdürümüz Arif Ataç’a Plaket takdim edildi.

Plaketlerin ardından Pilav ikramı yapıldı ve eski mezunlarımız anılarını paylşarak hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ayrıca halen okulumuzda öğrenci olarak devam eden Berk Aydınlıoğlu ve ekibi pilav ikramı eşliğinde konser verdiler. Yıldırım Beyazıt Liseliler Derneği yönetim kurulu olarak tüm mezunlarımıza, öğretmenlerimize ve misafirlerimize katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.

Tüm fotoğraflar için tıklayınız. 

 

CEVAP VER