Yönetim Kurulu 1. Toplantısı

0
98

Bu haftaki Yönetim Kurulu Toplantımızda, Pilav Günün tarihini 31 Mayıs Pazar günü olarak belirledik. Pilav Günü etkinliğimiz saat 13.00’da başlayacaktır. Etkinlikle ilgili detaylı bilgi ve program önümüzdeki hafta paylaşılacaktır.

Toplantımızda ayrıca yönetim kurulu içerisinde dernek etkinlik ve faaliyetlerini artırmak ve görev paylaşımı yapmak için komiteler oluşturduk. Oluşturduğumuz komiteler ve başkanları;

 1. Okul Komitesi: İbrahim Batı,
 2. Sosyal Yaşam Komitesi: Ahmet Neneoğlu,
 3. Basın Yayın ve Tanıtım: Abdullah Çavuş, İbrahim Batı
 4. Yeni Üye ve Üye Devamlılığı: Dilek Mercan, Erdoğan Sarsıcı
 5. Proje Geliştirme: Ersan Turan 

   

Komitelerin Görev ve Sorumlulukları,

 1. Okul Komitesi: Okul İdaresi ve Aile birliği ile iletişim içinde olarak, okulun fiziki ve diğer sorunlarıyla ilgili çözümler üretecek. Öğrencilerin meslek ve üniversite seçmelerine yardımcı olacak. Sosyal, kültürel faaliyetlere ve yarışmalara katılımlarda yardımcı olacak. Sportif faaliyetlere katkı sağlayacak.
 2. Sosyal Yaşam Komitesi: İletişim, dayanışma ve derneğin daha geniş alanlarda faaliyet göstererek genişlemesi için toplantı, yemek, piknik, konser, dans gösterileri ve sportif organizasyonlar, yapacak. Derneğe kalıcı gelir sağlamak amacıyla tekstil ürünleri, kırtasiye ürünleri gibi YBL Markalı ürünler üretip satışını sağlayacak. Dernek Lokali edinilmesi, mezunlara staj imkânları sağlanması için yardımda bulunma, iletişim ağı kurarak aktif halde tutmak, yerel yönetimlerle ilişkileri geliştirme konularında çalışmalar sağlayacak.
 3. Basın Yayın ve Tanıtım: Basın ilişkileri, haber ve etkinliklerin yerel ve ulusal basınla paylaşılması, web sayfasının ve sosyal medya hesaplarının yönetilmesi. Dergi, gazete, billboard ve el ilanlarının yapılması konusunda çalışmalar sağlamak.
 4. Yeni Üye ve Üye Devamlılığı: Üye sayısını artırma ve yeni üyeler bulma konusunda çalışmalar yapmak. Yeni üyelerin üyelik kabulü ve işlemleri, üye kayıt defterinin güncel olarak tutulması. Üye aidatlarının takibi ve tahsilatının yapılmasını sağlamak.
 5. Proje Geliştirme: Derneğimizin gelecekte daha güçlü olabilmesi için proje geliştirme. Yeni fon ve kaynaklar yaratma, sosyal komite ile ortak çalışmalar sağlamak.

 

CEVAP VER